ÖVRIGT / Speglar / Ram 8985612
*
nr 898 5612
Ram
med speglar och ljushållare, höjd: 120
Kondition: slitage
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juni 2014
kl 19:27:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 18:03:11
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram speglar
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8236 Färglitografier
ett par, ramar med rosetter, färglitografi, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:16
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
*
Ram
Kondition: slitage
nr 898 5612
Ram
med speglar och ljushållare, höjd: 120
Kondition: slitage
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juni 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/6 18:03:11 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram speglar
-
8243 Ask
med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53 -
8236 Färglitografier
ett par, ramar med rosetter, färglitografi, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:16
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29 -
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07



